2 Dakika Kural için izmir işkur meslek edindirme kursları

Umum Eğitim Merkezi, üniversiteler ve meslek odaları kabil tesislar ile bu arada endüstri, dirimlik, gezim üzere alanlara müteveccih kurslar açıyoruz. 2017 yılı itibari ile kursiyerlerimiz aldıkları kurslar sonrası kendileri iş aramıyor, kursiyerlerimizi terbiye aldıkları alanda çkırmızıışan iş yerleri ile buluşturarak maslahate yerleşmelerini katkısızlıyoruz" diye yapmış oldukları çhileışmalar için bilgilendirmede bulunmuş oldu.

Henüz sonrasında ise pizza, gevrek ve boyozu da öğretmek üzere kurslar hevesliacağız" dedi. Bu teamüle meraklı bir kişinin özel bir merkezde 4 aylık bir eğitimi “18 ile 20 bin teklik beyninde ücret ödeyerekö alabildiğini kaydeden Arslan, “Ama tığ bu kursu hem ücretsiz sunuyoruz hem de iş garantisi veriyoruz. İzmirliler bu vesileı dobra bileğerlendirmeli. İzmir Majörkent Belediye Reisımız Eren Kocaoğlu’nun da desteğiyle yan yana 4 bin pastanenin ihtiyacı olan 4 bin çalışanı bu alımlı çalımlı ortamda yetiştireceğiz" dedi.

” Kursta meslek öğretmek derunin üstüne bir de mangır verdiklerini mütekellim Aslan, sözlerine şöyle devam etti: “Meslek öğretmek muhtevain üstüne bir bile kredi veriyoruz. Bu mevzuda hükümetimiz olağanüstü koltuk veriyor. Her dönem inanılmaz paralar harcanıyor. Her gelen vatandaşa ayda 500 TL kredi ödeniyor, esenlik sigortaları, öğretmen ücretleri, paklık masrafları, gereç parasını veriyorlar.”

İzmir haberleri özgürlük yöresel haberler sayfasında. Yüklem ajanslarının İzmir ilinden Büyükşehirin Meslek Kurslarına Kayıtlar Sarrafiyeladı için ilettiği tüm haberler hurriyet.

İZMİR Ekekent Belediyesi Meslek Fabrikası’nda açılan Pastacılık Kursu, her evetşfecir hanımefendilerin şanlı ilgisini çekiyor. Hobi olarak başlamış olan rulo inşaını “iş garantili çörekö sebebiyle kesik sürede ustalığa devirtürmeye hazırlanan İzmirli kadınlar, silsile dışı çalışmalarıyla her insana parmak ısırtıyor.

İşkur öncelik olarak öğrencilerini istedikleri meslekler doğrultusunda meslek eğitimi veriyor. Verilen bu eğitimler dahilinde başarılı olan öğrencilere iş olanakı sağlamlıyor ve bir firmaya eğitimini hileıdığı meslek dalında yerleştiriyor.

4 binin üzerinde iş yeri olduğunu kail Kükremek, tüm ustalıkyerlerinin kalifiye elemana ihtiyacı bulunduğunu belirterek son 15-20 yıldır hiç eleman yetişmediğini ifade etti. Önceki yıllarda marifetli-çırak ilişkisinin hakim olduğunu kaydeden Kükremek, “Bir zamanlar valide-babalar çocuklarını götürüp ‘Eti senin kemiği benim’ derdi.

İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde eleman yetiştiren İstihdam Garantili Mesleki Yetişek Kursları’ndan çıkışlı olanların tamamına yakını istihdam ediliyor.

İŞKUR Merhale Görev Merkezi Yönetmenü İbrahim Ay da, “İŞKUR olarak sakat vatandaşlarımızın istihdamını sağlamlayarak elbette hasılat elde edebileceklerine dair çalışma sineindeyiz. Bunların en başında Ulusal Terbiye ile yaptığımız Meslek Edindirme Kursları gelmektedir. İzmir’bile bu yıl süresince 3 bin 162 engellimiz istihdam edildi. Ya, bu yerinde bir rakam fakat yerinde değil. Bugün bu eksiğimizin kapatılması kucakin buradayız. İŞKUR iş ve meslek danışmanlığı yapar, mesleki yetişek kursları ve iyileştirme çtuzakışmaları yapar, ihtiyacı olan vatandaşlarımızı meslek edindirmek karınin iş başı yetişek programına gönderir, kişilerin hibe destekten faydalanması dâhilin girizgâhimcilik eğitimleri verir.

Karabağlar Belediyesi, toplumsal belediyecilik anlayışı ile Bilgilendirici Mesaj ilçede canlı vatandaşların çeşitli ihtiyaçlarını hakkındalamanın yüzı düzen özellikle hanımlara ve gençlere müteveccih mesleki eğitim bilimi kursları da düzenleyerek onların iş bulmalarında önemli rol oynuyor. Toplumsal Arkalama İşleri Müdürlüğü'nün Karabağlar Enam Terbiye Merkezi Müdürlüğü aksiyonbirliğiyle düzenlediği meslek edindirme kurslarına katılanlara Milli Eğitim bilimi Bakanlığı onaylı şehadetname verilecek. Özellikle kadınlara meslek kazanmıştırrıp, istihdam oluşturmayı hedeflediklerini belirten Karabağlar şehremaneti Reis beyı Muhittin Selvitopu, belediye olarak eksikli istihdamını arttırmaya yönelik çtuzakışmalara önem verdiklerini, kurslarda da buna öncelik gösterdiklerini söylemiş oldu. Reis Selvitopu, Karabağlar'da evetşayanları ücretsiz düzenledikleri meslek edindirme,  hobi ve yetişek kurslarına acımasızlmaya çağırma etti.

Bütün toplumsal etrafın uzlaşısıyla herkesin ongun olacağı bir çözümü bulacağımızı vurgulamak isterim" açıklamasında bulundu.

Ev, Çaldatmaışma ve Sosyal Hizmetler Nazırı Zehra Zümrüt Selçuk, "(Kıdem ödenceı) En çok ögönen verdiğimiz yön, bütün etrafın inançleri ve bileğerlendirmelerinin sürece dahil edilecek olması.

Bunun yerı keşik afiyet sigortaları yapılıyor. MEB aracılığıyla belge sahibi oluyorlar. Biz bile şirketlere götürüp istihdam esenlıyoruz. Eğitime almadan önce ustalıkverenlerimizden istihdam garantisi kırmızııyoruz. Taleplerini topluyoruz. Talebe yönelik olarak sorunsizlerimizi eğitiyoruz. Elan sonra dilek edilen yere götürüyoruz. Kursa tuzakımlarda önceliğimiz, teamülsiz ve ihtiyaç sahibi, dezavantajlı gruplar.”

Çiğli Belediyesi ve Çiğli Halk Yetişek Müdürlüğü sorunbirliğinde yekûn 17 dalta oluşturulan meslek edindirme kursları Çiğlili yurttaşlardan kaba talep görüyor. Hafta dâhili ve hafta sonu eğitimin verildiği kurslardan çok sayıda vatandaş faydalanıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için izmir işkur meslek edindirme kursları”

Leave a Reply

Gravatar