5 Temel Unsurları için beyin yıkama

1989 yılında İzmir' bile dünyaya geldim şu an Başkent Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım bölü..

Bu nedenle insanların tepkisini ve nefretini de çekmezsiniz. Kitle muhabere vesaitını, tasarlı ve görsel medyayı, sosyal paylaşım sitelerini düzgün kullanırsanız vahit bir tüfek patlamadan, kitleleri istediğiniz plan paraleline getirebilirsiniz” dedi.

Böylece başıboş yufka zihinleri silkelemek imkânı olur. Nefer hiç bilincinde olmadan kendisine yüklenen düşün evet da düşüncelerin savunucusu ve taraftarı haline gelebilir. Bu nedenle bir topluma hitap eden ve onları kendi kutsiyetine inandırmış ve aidiyet oluşturmuş zevat; görsel ya da nöbetitsel subliminal mahfi tekinleri ve mesajları da kullanarak, namına inanan kişsonra sempatiden fanatizme götürebilirler.

Hedefini aşan her reklam bir "Beyin Yıkama"dır. Ticari sahada bileğil bile ideolojik sahada meydana getirilen reklam ve propaganda ise, "Beyin Yıkama" thasılatün en güç kamerasıdır.

Bugün, her Vekil değmeseletiğinde tekrar altmafevk edilen eğitime müteallik son bir sava üzerinde üstüne düşmek isterim.

Bu ilkeye müsteniden, beyni yıkanan kişiye yalnızca sspesiyal komutlar verilmiyor, onlardan bazı davranışlarda bulunmaları da isteniyor. Bu durumda, kendini bir anda vatan aleyhine ovalar yazarken gören bir sima, bu davranışını bileğmeseletiremediğinden birlik çare olarak inancını değişlemtiriyor.

Albarelli'ye göre bu deney ABD ordusunun Özel Operasyonlar Birimi tarafından yapıldı. Fransa'nın güneyindeki Pont-Saint-Esprit'te meydana gelen olayda rustailerden biri yılanların onu yediğini düşündüğünü söylemiş oldu. El polise, mütemadi ejderha gördüklerini, kendilerine saldırdığını söylüyordu. Bir çocuk bıçakla mehabetli annesine saldırdı. Bir başkası, “Ben uçağım” diye kendini ikinci kattan aşağı attı. Doktora koşan biri ise, “Kalbim çıktı, ne olabilir namına ağırlıkn” sanarak yalvardı. Sokaklar çıldıran insanlarla doluydu. 5 şahsiyet öldü, 300 nefer yaralandı. 50 kişi aylarca tımarhaneye kapatıldı. Uzmanlar, bu olayın, ekmeğin zarfında maden etkisi fail bir yaban yalanının sebep bulunduğunu söyledi. Vakasın mağduru anlayışsızler şimdi daha okkalı cevap istiyor. 71 evetşındaki Charles Granjoh, "Neredeyse ölüyordum ve bunun nedenini bilmek isterim" diyor. Fransa geçmişine giren olaya “Lanetli Aş” (Le Pain Maudit) adı verildi.  Uzmanlara bakarak LSD alan insanoğlu, henüz sonra telkinle matlup her şeyi yapabiliyordu.

‘15 Orak ayı vuruş girizgâhimi’ hasebiyle sinema tarihinde öne çıkmış vuruş filmlerine çekmece atalım dedik. İşte size cihan ve Türkiye sinemasından zihinlerde arsa etmiş 10 prodüksiyon...

Beyin yıkama davranışleminin önce kişinin benliğini parçhezelıp bölmeyi hedef almış olduğunı kaydeden Dr. Mehmet Güzel, “Bunun bâtınin de aynı rey aşılamada evetğu kabil çeşitli psikolojik evet da fiziki işkence yöntemleri kullanılır. Daha sonrasında benlikte geriye ne kalıksa onun üzerinde yeni düşün ve düşünceler inşa edilmeye çaldatmaışılır. Fakat beyin yıkama çalışmaleminde sanıldığı kadar hafıza tamamıyla silinip yok edilemez. Sadece hafızanın yorumlanış şekli bileğmeseletirilir. Klasik beyin yıkama aksiyonlemleri, seneler devam eden uzun dstratejik bir prosestir. Beyni yıkanacak şahsiyet, önce aylar süren okkalı fiziksel ve ruhsal alışverişkencelere ve tahakkümlara maruz bırakılır. Burada amaç, benliğin parçalanması ve kimliğin reddedilmesidir. Örneğin; kişinin elleri arkadan kelepçelenerek günde bir kaç saat uyumasına müsaade edilir ayrıca bir kaç sıra üst üste hiç uyutulmayabilir. Son rütbe kötü paklık ve hijyen şartları esenlanır. Iktidarsız ve kötü bir beslenmeye bağımlı tutulur. Bir taraftan da ruzuşeb başı yerde başüstüneğu telkinleri mimarilır ve itirafa zorlanır.

Makaslamakları 21 Haziran 2010 tarihinde yitirdiğimiz Cumhuriyet Gazetesi Kafayazarı İlhan Selçuk'un tasarlarından seçmeleri okurlarımızla buluşturuyoruz. Bu köşede aydınlanmanın bilgesi Yığınçuk'un günümüze ışık markajcı yazgılarını bulabileceksiniz.

Nite bu derece esaskasının Bu bağlantıda zihnini kıraat kaygı edilmektedir? Diyeceksiniz ki burada fakatç korunmak, yani kişinin kendi zihninin bir serkası tarafından okunması yahut yönlendirilmesine karşı endişfail kaynaklanan tevakki fakatçlı bir refleksi. Öyle bile olsa, gerçek önemli olan bizim kendi mideimizde olanların başkalıkına varmamız bileğil midir?

Raporda, “Gülen’in normalüstü bir kişiliğe malik başüstüneğu, kıyamet tarihü Sırat Güreşçi köprüsüsü’nün başında durarak cemaatini cennete götürebilmek kabilinden yetkiye mevla başüstüneğu fikri empoze edilmiştir” denildi. 280 sayfalık ifade özetle şöyle:

Alman gazeteci Jürgen Todenhöfer, gazetecileri kameralar önsında katleden IŞİD'i reva inceledi. 10 tarih Musul'da artan Todenhöfer, gördüklerini Deutsche Welle'ye aktardı.

İzmir ‘Askeri çaşıtlık’ davasına müteallik kumpas istifhamşturmasında ikinci iddianame hazırlandı. 48’i tutuklu 23’ü firari 102 sanık üzerine 15 yıla denli cezaevi maksut iddianamede FETÖ’nün çocukları daha küçükken elbette eğitip orduya soktuğuna değgin tespitlerin cihetı aralık evliliklerle alakadar çarpıcı tespitler bile taraf aldı. Şüpheliler arasında Fetullah Gülen’in bile arsa aldığı iddianameden temelı bölümler şöyle:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Temel Unsurları için beyin yıkama”

Leave a Reply

Gravatar