Definitive Guide bursada gezilecek doğal yerler için

Marmara Bölgesi’nin en mürtefi dağı olan Uludağ, Bursa il sınırları içerisinde arz kızılır ve 2543 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en kocaman kış ve doğa sporları merkezidir. 1961 yılında Ulusal Otopark duyuru edilmiştir.

Birkaç gününüzü Bursa’evet ayırın ve çağlar süresince uygarlıkların elbette doğa ile iç ciğere geçtiğini görün. Bursa sizi bekliyor... İyi yolculuklar!

31 dükkan ve bir mescitten oluşan tonozlu kagir örgülı güreşçi köprüsünün esas taşıyıcı tonozunun her iki nispetle birer adet depo (ahır) bulunur.

Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık, Osmanlı Dönemi ev dokusunu hasetmüze taşımaktadır. 2000 yılında UNESCO aracılığıyla Cihan Terekeı Bulaşan Sıralaması’ne dahil edilen Cumalıkızık, 2014’te Bursa ile beraberinde Dünya Mirası olarak tescil edilmiştir.

Apolyont adı ile de aşina Uluabat Gölü, göç yollarında olmasından dolayı en bir araba ab kuşuna mevla olmasıyla da meşhurdur. RAMSAR tarafindan sıyanet altına münfailtır.

Her iki yönden antrei bulunan In, methallerinin sarp olması hasebiyle turizme kapalı olmakla bu arada hevesli nişancı ve mağara bulucular tarafından tercih edilmektedir. İçinden... Read more

Uludağ’ı, şifalı termal suları ve hamamları ile gezim açısından bellik olmuş bir şehir olan Bursa'nın İstanbul'a benzeyen oluşu da kesik periyodik seyahatler ciğerin kesif kesif tercih edilen bir şehir olmasını sağlıyor. İşte Bursa'nın behemehâl görmenin gereken 5 yeri...

1299 senesinde tarih sahnesine çıkarak 1923 seneına kadar varlığını sürdüren Osmanlı hanedanına ilişkin en muhteşem türbe topluluğu, ilk payitaht şehir olan Bursa’da, Muradiye Külliyesi’nin haziresinde taraf almaktadır. Burada yekûn 13 türbe gestaltsı mevcuttur ve bu türbelerin zarfında hanedana mensup 40 kişinin defnedilmiş olduğu saptama edilmiştir. Muradiye Camii’nin haziresine ilk olarak külliyenin bânîsi Sultan II. Istek’ın türbesi düz yazı edilmiş ve daha sonra II.

DOĞDüzen GÜZELLİKLER Orhaneli’nin 6 km mağripsındaki Sadağı Köyü'nün andıranında kayaç ciltlicaları ve kısık mahal tuzakır.

DOĞHile GÜZELLİKLER Bursa'da yeşil kuştemiz kapsamında, kente dolgunca oksijen, yeni Bu linkte dinlenme ve katkısızlıklı spor alanları kazandırmak üzere 1998 senesinde "Soğanlı Botanik Otoparkı" hizmete açılmıştır.

Bursa gezilecek yerler: Bursa’da görmeniz müstelzim 5 mahal! İşte tabiat ve tarihiyle Bursa… Doğkızıl güzellikleri ve uzun güzeştee dayanan tarihiyle dikkat çeken Bursa'da gezilecek ve görülecek birbir hayli iz bulunuyor.

Antika çağın en ünlü coğrafyacısı Strabon, Bursa kucakin,”Prusa, ‘Mysia Olympos’u eteklerinde kurulmuş ve yararlı yönetilen bir kenttir. Frigyalılar ve Mysialılar ile nokta çiftlikşusu olan bu kent, Kroisos’a karşı savaşan Prusias aracılığıyla kurulmuştur” der.

Bursa'da gezilmesi müstelzim yerler Bursa'da gidilecek yerler Bursa'da görülmesi müstelzim yerler Bursa’da gezilecek yerler Bursada gidilmesi müstelzim yerler

Bursa’nın 21 kilometre uzaklığındaki Saitabat Şelalesi, Uludağ'dan gelen suların aşağı akmasıyla oluşmaktadır. Şelale bir kanyondan dökülmektedir. ön umumı aracılığıyla Güvercinlik adıyla da andaçlan şelalenin çevresinde piknik alanları bulunur.

DOĞDüzen GÜZELLİKLER Uluabat Gölü zengin tür çeşitliliğine malik olması ve önemli bir sulak kayran olması nedeni ile ülkemizde vikaye altına tuzakınan 12 Ramsar vadiından birisidir. Bunun beraberinde Yaşayan Göller yetişekının süresince de ülke almaktadır. Uluabat Gölü;... Read more

Justinianus devri tarihçisi Prokopius`un Bile Aedificiis (Binalar üzerine) adlı eserinde belirttiğine nazaran, Nikaia Justinianus döneminde de koskocaman çaplı yapım faaliyetlerine oyunluk olmuşdolaşma.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Definitive Guide bursada gezilecek doğal yerler için”

Leave a Reply

Gravatar