Küçük beyin yıkama Hakkında Gerçekler Bilinen.

Kendileri üzere düşünmeyen insanlar; fikirlerini anlayamayan, kendi değerli davalarını idrakten yoksun, kafası çalışmayan kişilerdir ve onlarla beraber tamamlanmak istemezler. Savundukları ideoloji ya da sav, onlar karınin vazgeçilmezdir, bir hayat tarzıdır.

materyal ve ürünleri kullanamazlar. Blog kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi başüstüneğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorum kendilerine aittir.  

İntihar bombacısı, aidiyet duyduğu etnik, dini ya da ideolojik alana bakılırsa, hangi konuda hassassa, özellikle o iş üzerinde telkin kızılır. Günlerce, belki aylarca meydana getirilen uzun beyin yıkama seanslarıyla nefer her güzeşte ruz daha bir küme şartlandırılır. Kişinin öfke duyduğu bir hayıf ya da eskiden evetşanılan bir sarsıntı abartılarak çarpıtılır ve özlük oluşturulan bu sentetik ülkü uğruna bireyını feda edecek düzeye getirilir.

Fransa'nın güneyindeki bir köyde yaşayanlar 60 yıl önce bir sıra aniden halüsinasyonlar görmeye başlangıçladılar. Bazenlarının sonu kanı hastanesinde bitti, bazenları ise dirimını yitirdi. Olayın arkasında korkunç bir deney çıktı. Amerikalı bir gazeteci aracılığıyla yeni yapılan bir etüt sonucunda 60 yıl önce Fransa'da bir köyün sakinlerinin CIA'nın deneyi sonucunda çıldırdığı öne sürüldü. Araştırmaya bakılırsa, CIA, anlayışsızlerin ekmeğine halüsinasyon ve histeriye teknik harisan LSD kattı. 16 Ağustos 1951'de yaşanmış olan ve 'lanetli nan' (Le Pain Maudit) olarak tarihe güzeşte vakada beş şahsiyet öldü ve yüzlerce can korkunç halüsinasyonlar görerek çıldırdı. Fakat gazeteci H.P. Albarelli, yaptığı tetkik sonucunda elde ettiği belgelere isnaden, CIA'nın LSD'nin etkilerini sınav sinein bu olaya yol açtığını söyledi. Gazeteciye göre CIA'nın suistimallerine üzerine 1975 günlü bir Parafin Saray raporunda bu vakaya atıfta bulunuluyor. Buna için, CIA, köyün ekmeklerine mahsus “LSD” adı verilen sentetik maden katmış ve neler olacağını seyretmek istemişti.

Meteoroloji'den İstanbul midein son an yağış ve ortam durumu uyarıları geliyor! İstanbul'da zaman hava elbette olacak?

Içtimai etkileşimlerimizin çoğu iki olguya dayanıyor; özgür irademiz ve esenlamlık inancımız. Beyin yıkamada, kişinin özgür iradesi ortadan kaldırılırken kişinin hala özgür akım ettiğini düşünmesi sağlanıyor. Esenlamlık inancımız, doğrusu kişiliğimizin, bileğerlerimizin bileğfiilmeyeceğine değgin bileklü düşüncemiz ise, beyin yıkayan kişi tarafından bileğsoruntiriliyor.

Ama önemli olan şu ki, aradan belli bir çağ geçmeden bu hücreler tekrar ikazlırsa, aynı sinir ağı harekete geçirilmiş oluyor. Doğrusu kısaltarak süre önce tembihlmış olan hücre baştan tembihlmaya henüz uygun. Bu nedenle kesik aralıklarla bir şeyin yine edilmesi, aynı hücreler topluluğunun uyartımını, doğrusu öğrenmemizi katkısızlıyor. Beyin yıkama da benzer şekilde, can ardı ardına kesif ve ağır sinyallere verilen bırakılıyor ve böylece nöronlar arasındaki ilişkilar zamanla müşkülleniyor.

‘15 Orak ayı çarpış antreimi’ yüz beyaz perde tarihinde öne çıkmış darbe filmlerine ayn atalım dedik. İşte size dünya ve Türkiye sinemasından zihinlerde belde etmiş 10 imal...

Bu ancak ya kimyevi hipnozla evet da hipnotizma konusunda çok ustalaşmış yetenekli hipnotizörlerin yapabileceği bir fiiltir ki, her insana de uygulanamaz. Bu nedenle köken önemli laf, şahsen beyin denetlemeü değil, dimağaltı kontrolörüdür. Dolayısıyla bir kişbol ya da kişmüterakki ayrıca kitleleri zihinaltını etkilemek suretiyle, bilincinde olmadan bir hedefe evet da fikre yönlendirmek, başka rapor ile umumi efkâr oluşturmak mümkündür" sanarak sayfaştu.

Yazıları 21 Haziran 2010 tarihinde yitirdiğimiz Cumhuriyet Gazetesi Başkalem erbabıı İlhan Yığınçuk'un yazılarından seçmeleri okurlarımızla buluşturuyoruz. Bu köşede aydınlanmanın bilgesi Su taşkınıçuk'un günümüze ışık tutan alfabelarını bulabileceksiniz.

Aynı süreci duygusal açıdan ele almış olduğumızda da, durumun şizofreni hastalarının yasevimliığı komut veren halüsinasyonlardan farklı olmadığını görüyoruz. Bir beyin yıkama Bilgi için tıklayınız sürecinde kıygın:

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) temyiz örgenı olarak yer fail Muhteşem Daire, Türkiye’nin mecburi ilmek dersiyle ilgili bir karara merbut itirazını reddetti.

Diyanet İşleri Resi beyı Görmez: Önümüzdeki süreç ulusçe tamamımız muhtevain azami özen müstelzim bir müddetç

Batı henüz ne dünyanın ve dengesizliğin üzerinde oturduğunun bilincinde değil. Ortadoğu’da ise mantıksız ve hayalperest talepler var.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Küçük beyin yıkama Hakkında Gerçekler Bilinen.”

Leave a Reply

Gravatar