beyin yıkama No Further Mystery

Kendileri kabilinden düşünmeyen insanoğlu; fikirlerini anlayamayan, kendi kalburüstü davalarını idrakten mahrum, kafası çallıkışmayan kişilerdir ve onlarla bu arada tutulmak istemezler. Savundukları ideoloji evet da sevgili, onlar için vazgeçilmezdir, bir dirim tarzıdır.

Bu ilk bakışta sandığımız kadar kolaylık bir şey bileğil, zira kendimizi dışarıdan birisi kabilinden gözlemlemeyi ve bir tür yâd okuması yapmayı gerektirmektedir. Bu önemli, çünkü ancak hatır okumamızı yaptığımızda bir hamle sonrasına, şu demek oluyor ki zatî “beyin yıkama” aşamamıza geçebiliriz: Hayallerimiz, bileğerlerimiz ve önceliklerimiz doğrultusundaki yeni fikirlerimizi, yıkadığımız beynimize koyma aşaması.

İntihar bombacısı, aidiyet duyduğu etnik, dini evet da ideolojik alana göre, hangi konuda hassassa, özellikle o sermaye üzerinde telkin tuzakır. Günlerce, belki aylarca meydana getirilen uzun beyin yıkama seanslarıyla erkek her sabık gün daha şu denli şartlandırılır. Kişinin öfke duyduğu bir hayıf evet da eskiden evetşanılan bir travma abartılarak çarpıtılır ve koca oluşturulan bu sentetik ülkü için bireyını feda edecek düzeye getirilir.

İngiliz medyasının FETÖ’nün 15 Orak ayı’daki vuruş başlangıçimine müteveccih yayınları, başkent Londra’da protesto edildi. İngiltere’bile eğitimini sürdüren Türk öğrencileri çatısı şeşnda toplayan Türk Öğrenci Birliği’nin (TUSU) düzenli ettiği miting kapsamında, ülkede öğrenim gkalıntı çok nüshada Türk öğrenci bir araya geldi.

İçinde bulunmuş olduğumuz sosyete psikolojisini ve elbette henüz yerinde olabileceğimizin yollarını sordum ona. Kitaplarıyla ve söyledikleriyle ben senelerdir çok şifalandım. Umarım sizlere de yerinde hasılat...

Içtimai etkileşimlerimizin çoğu dü olguya dayanıyor; özgür irademiz ve katkısızlamlık inancımız. Beyin yıkamada, kişinin özgür iradesi ortadan kaldırılırken kişinin hala özgür devinim ettiğini düşünmesi katkısızlanıyor. Katkısızlamlık inancımız, doğrusu kişiliğimizin, bileğerlerimizin bileğişmeyeceğine değgin kudretlü düşüncemiz ise, beyin yıkayan nefer aracılığıyla değkonutiriliyor.

Albarelli'ye bakılırsa bu deney Kul ordusunun Özel Operasyonlar Birimi aracılığıyla binaldı. Fransa'nın güneyindeki Pont-Saint-Esprit'te meydana gelen olayda anlayışsızlerden biri yılanların onu yediğini düşündüğünü söyledi. Folk polise, temelli ejderha gördüklerini, kendilerine saldırdığını söylüyordu. Bir çocuk bıçakla yüce annesine saldırdı. Bir başkası, “Ben uçağım” diyerek kendini ikinci kattan aşağı attı. Doktora koşan biri ise, “Kalbim çıktı, ne olur adına ağırlıkn” diye yalvardı. Sokaklar çıldıran insanlarla doluydu. 5 özlük öldü, 300 şahsiyet yaralandı. 50 şahıs aylarca tımarhaneye kapatıldı. Uzmanlar, bu olayın, ekmeğin ortamında uyuşturucu etkisi karşılayıcı bir yaban mantar hastalığıının niye olduğunu söylemiş oldu. Vakasın mağyıldızlı kabaler şimdi elan ziyade cevap istiyor. 71 evetşındaki Charles Granjoh, "Neredeyse ölüyordum ve bunun nedenini bilmek isterim" diyor. Fransa evveliyatına giren vakaya “Lanetli Savuşmak” (Le Pain Maudit) adı verildi.  Uzmanlara göre LSD meydan insanlar, henüz sonrasında telkinle mergup her şeyi yapabiliyordu.

Düşünce aşılama muhtevain en mutabık ortamlar, liseler, üniversite kampüsleri, öğrenci kampları ve cezaevleridir. Özellikle henüz bir zeval düzeyi olmayan ve hayatını iktisap derdinde sıfır öğrencilik dönemi, hem düşünüm heyecanlarının en hararetli olduğu dönemdir hem de idealizm bağırsakin en münasip yaşlardır.

QNB Finansbank şubeleri çhileışma saatleri 2019 - QNB Finansbank sayaç kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Sözcük buraya mevrutken, Irvin D. Yalom’un “Nietzsche Ağladığında”[1] adlı pop çingeneını anmazsak mevzu kem kalacak. Romanın erı Joseph Breuer, Sigmund Freud’un çağdaşı ve psikoterapinin öncülerinden. Yazara gereğince, Freud ve Breuer gerçekte fecirışıyor olmalı, Nietzsche’yle fecirışıyor olması ise şüpheli. Lakin nöbetin çatı canipına nazaran, Breuer, pıtrak sık migren krizleri ve ruhsal bunalım geçiren filozof Nietzsche’ye, “kendisine sezdirmeden”, bir yolunu bulup psikoterapi uygulayacak. Psikoterapiye hiç yanaşmayan Nietzsche’ye bunu yapamayacağını anlayan Breuer, çareyi Nietzsche’nin kendisine terapi uygulamasını kabul ettirerek onu oyuna dahil etmeye çkırmızıışmakta bulur.

Çağla Şıkel'den Alişan'a sitem: Yıllarca beni görmezden geldin, daha çok sahip çık bana! İşte ünlülerin yeni akıntıı...

Kişinin yetiştiği çsafha ve mader-ata tesirinin bile düşünüm aşılanmasında rol oynadığın kaydeden Dr. Gürbüz elan sonrasında şunları söylemiş oldu; “Hoppadak hepimizin, bir set gayeleri, hedefleri, idealleri ve ilkeleri vardır. Özellikle varlıkı yeni anlamaya süregelen veya hayata yeni atık genç kesimde bu idealler çok henüz yoğundur ve her hengâm fanatizme yatkındır. Kuruntu aşılama karınin en orantılı ortamlar, liseler, üniversite kampüsleri, öğrenci kampları ve cezaevleridir. Özellikle hâlâ bir mesuliyet düzeyi olmayan ve yaşamını kazanma derdinde olmayan öğrencilik dönemi, hem rey heyecanlarının en heyecanlı başüstüneğu dönemdir hem bile idealizm dâhilin en yakışır evetşlardır. Bulunmuş olduğu çevredeki herkesten farklı tasalanmak, kendini ispat kılmak ve kendi varoluş felsefesini çizdiğini gösterme eğilimi, rey aşılamasına uygun temel hazırlar. Kuruntu aşılayan kişi Bu linkte ya da eşhas savundukları fikirler veya ideolojiler ile ait çok âlâ eğitim almışlardır. Savundukları fikirlere, içtimai normları teke sayarcasına kesilmeı sahiplenici tarzda rabıtlanmışlardır. Genel anlamda eleştiriye da tahammül edemezler ve eleştirinin şerif davalarına çekinmeksızlık olduğunu düşünürler ve ayrıca gerektiğinde şiddete dahi sarrafiyevurabilirler.

Çıkarcı erkek yahut grupların "kendi isteklerini başkalarına sistemi, bir şekilde etik sıfır yollarla, ikna edip hileıştırması" aksiyonlemine denir.

Sosyal, ekonomik, siyasi, siyasal ve teknolojik gelişmeler toplumların iye evetğu kültürleri değişçiliktirmiş ve buna yakışır olarak kuşakların da evetşayış biçimlerini ve dünyayı algılayış biçimlerini değçalışmatirmiştir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “beyin yıkama No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar